Festiwal „Bathos” w Rzepedzi

W dniach: 22-25 sierpnia 2023 r., w Rzepedzi odbywał się Festiwal Młodzieży BATHOS, połączony ze spotkaniami i warsztatami tematycznymi oraz wyjściem na szlaki górskie.  Organizatorem Festiwalu był Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi, ks. Mateusz Rutkowski, który w roku ubiegłym prowadził w naszej parafii wraz z ks. Maciejem Fladerem Misje Ewangelizacyjne.
Festiwal dla młodzieży BATHOS to dni wypełnione spotkaniami z Bogiem i rówieśnikami. Przez rekolekcyjny czas uczestników przeprowadzili zaproszeni goście: Magdalena Guziak-Nowak, specjalista od prolife’u, Grzegorz Czerwicki, ks. Sebastian Picur, tik-toker i wikariusz przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie oraz ks. abp senior Józef Michalik. Festiwalowe dni były też okazją do radosnego spotkania podczas koncertów muzycznych. Na scenie przy ośrodku w Rzepedzi wystąpili: we wtorek zespół Fisheclectic, a w środę Zespół SALVATOR. Całość koncertową zakończyli w czwartek Bankruci.
W środę, 23 sierpnia br. o godz. 18.00 rozpoczęła się Msza Św., której przewodniczył ks. Janusz Marszałek, dziękujący tego dnia przy ołtarzu za 30 lat kapłaństwa oraz za ponad 20 lat posługi muzycznej zespołu SALVATOR i Wspólnoty Ewangelizacyjnej „ADONAI”. O godz. 19.30 rozpoczął się Koncert Ewangelizacyjny Zespołu SALVATOR. Na scenie wystąpili: Katarzyna Żyła- Sas – vocal, Ks. Janusz Marszałek – instr. perkusyjne, gitara i vocal, Maciej ”ADAŚ” Adamów – gitara akustyczna; Michał Mazur – gitara solowa i vocal, Wojciech „JOSEPH” Wanat – inst. klawiszowe, Marcin „MARSHALL” Strączek – bass, Marcin „CUPCOOL” Krupa – perkusja. Ks. Janusz podkreślił w czasie koncertu, jak ważna była pod koniec lat 90-tych i na początku XXI stulecia posługa muzyczna zespołu i działalność tzw. „pionierów Nowej Ewangelizacjiw naszej Archidiecezji, bez których nie byłoby dziś SNE Św. Jakuba Apostoła, wyjazdów na Przystanek Jezus przy Przystanku Woodstock oraz Inicjatywy Ewangelizacyjnej w Cisnej i w Polańczyku – Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa”. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia, dziękujemy za zaproszenie ks. Mateusza, dziękujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie przedstawicielom parafii Nozdrzec, którzy specjalnie przyjechali na to wydarzenie wiary. Mam nadzieję – do zobaczenia za jakiś czas z zespołem Salvator. Może już za rok?!