XVI Niedziela zwykła – 18 lipca 2021

1. W okresie wakacyjnym Msze Św. są odprawiane: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8.00.

2. Modlitwę różańcową prowadzi Róża Św. Bernadetty, a za tydzień Róża Św. Stanisława Bpa.

3. We wtorek Koronkę do 7 Boleści Matki Bożej prowadzi Róża II, w środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

4. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– we wtorek, 20 lipca br. – Bł. Czesława, kapłana;
– w czwartek, 22 lipca br. – Św. Marii Magdaleny;
– w piątek, 23 lipca br. – Święto Św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy;
– w sobotę, 24 lipca br. – Św. Kingi, dziewicy;
– w niedzielę, 25 lipca br. – wspomnienie liturgiczne Św. Krzysztofa, patrona kierowców.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

5. W niedzielę 25 lipca br., z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy Św. na okolicznych parkingach będzie poświęcenie pojazdów /będą rozdawane przy tym pamiątkowe breloczki i obrazki/ Składane przy tym dobrowolne ofiary będą przekazane na MIVA Polska – wspierające w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy, w ramach Akcji: „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy”.

6. Dziękujemy osobom, które sprzątały naszą świątynię: Zofia Kurzydło, Antonina Toczek, Jolanta Niemiec, Barbara Kędzierska.
Dziękuję wszystkim osobom, które ofiarowały kwiaty na wystrój naszej świątyni, dziękuję pani zakrystiance za wystrój świątyni kwiatami /gdyby ktoś chciał ofiarować kwiaty, to proszę umówić się z zakrystianką/.
O posprzątanie świątyni prosimy: Czesława Radoń, Krystyna Dżuła, Maria Socha, Danuta Kijowska, Agnieszka Kijowska, Zofia Baran /bardzo prosimy o wykoszenie trawy/.

7. Zbiórka do puszek z ubiegłej niedzieli, przeznaczona na operację serca dla małego Kubusia z Bliznego wyniosła 3265 zł i 50 euro! Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

8. Ofiary na potrzeby kościoła i parafii złożyli:
– Anna, Marian KURZYDŁO – 200 zł;
– Marian TOCZEK – 200 zł;
– ofiara anonimowa z Nozdrzca – 200 zł. Bóg zapłać!

9. W połowie sierpnia planujemy początek prac remontowo budowlanych związanych z wymianą dachu. Bardzo proszę o zrozumienie sytuacji i wsparcie naszego dzieła.

10. Zapowiedzi:
Paweł BARAN – syn Jana i Ewy z d. Owsiany, ur. w Brzozowie, za. w Nozdrzcu i Wioletta CZENCZEK – córka Józefa i Marii z d. Majda, ur. w Brzozowie, za. w Wesołej – Zapowiedź II.
Bartłomiej CITAK – syn Jerzego i Agnieszki z d. Tarnawskiej, ur. w Jastrzębiu Zdroju, zam. w Nozdrzcu i Karolina SZPIECH – córka Bogumiła i Agnieszki, ur. w Brzozowie, zam. w Hłudnie – Zapowiedź I.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach związanych z zawarciem związku małżeńskiego, proszony jest o ich zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

11. Zmarła parafianka – Maria TOCZEK. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godz. 14.00 – modlitwa różańcowa, o godz. 14.00 Msza Św. i odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku. Modlitwa różańcowa będzie w poniedziałek po Mszy Św.

12. Od poniedziałku, 19 lipca br. wszelkie obowiązki w parafii przejmuje ks. Grzegorz MATWIJEC, który będzie mnie zastępował przez okres mojego urlopu – do 8 sierpnia br. włącznie. Przy tej okazji żegnamy i dziękujemy za obecność i dar wspólnotowej modlitwy ks. Stanisławowi Sękowskiemu, który już we wtorek powraca do Hiszpanii.