VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020

 1. Trwają Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach oraz do odmawiania litanii w domach.
 2. Składka przeznaczona jest na parafie w naszej Archidiecezji, potrzebujące pomocy.
 3. W całym Kościele przeżywamy Uroczystość 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego wybór i lata posługi apostolskiej dla dobra Kościoła w Polsce i na świecie, prośmy za jego wstawiennictwem o potrzebne łaski dla nas.
 4. Przypominam, że według nowych ustaleń rządowych /1 osoba na 10 m2/ w naszej świątyni może uczestniczyć we Mszy Św. 30 osób. Pozostali mogą stać lub siedzieć na zewnątrz, zachowują odpowiednie odległości  /osoby mają założone maseczki/. Bardzo proszę o stosowanie się do powyższych wytycznych. W dalszym ciągu obowiązuje dyspensa, może uczestniczyć we Mszy Św. przez transmisje w TV i Radio oraz na parafialnym Facebooku.
 5. Msze Św. w tym tygodniu będą o 18.00, a w sobotę o godz. 8.00.
 6. Modlitwę różańcową prowadzi Róża MB Fatimskiej, a za tydzień druhowie strażacy /z racji święta/.
 7. We wtorek Koronkę do Siedmiu Boleści MB prowadzi Róża II, a w środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy /godz. 17.45/.
 8. W tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:
  – w poniedziałek, 18 maja br. – Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana;
  – w środę, 20 maja br. – Św. Bernardyna ze Sieny, kapłana;
  – w piątek,22 maja br. – Uroczystość Św. Rity z Cascii, zakonnicy, patronki od spraw trudnych.
  Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
 9. W środę, 20 maja br. przypada 7 rocznica konsekracji ks. bpa Stanisława Jamrozka – polecamy go w naszej modlitwie.
 10. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji będą święcenia diakonatu; modlimy się za wszystkich kandydatów do święceń.
 12. Zarząd Jednostki OSP Nozdrzec serdecznie zaprasza druhów strażaków na Uroczystą Mszę Św. w niedzielę, 24 maja br., o godz. 11.00, z okazji dnia Św. Floriana – patrona strażaków. Zbiórka strażaków przy kościele o 10.20 /obowiązuje mundur – strój galowy/. Bardzo proszę, aby w tej Mszy Św. mogli uczestniczyć w świątyni tylko strażacy /skorzystajmy z innych godzin Mszy Św. tego dnia/.
 13. Dziękujemy osobom, które posprzątały nasza świątynię: Jadwiga Kobiałka, Jolanta Niemiec, Krystyna Dżuła, Maria Socha, Danuta Kijowska.
  Dziękuję panom: Dariuszowi Sawczakowi, Grzegorzowi Baranowi, Marcinowi Baranowi, Lesławowi Kurzydło za wycięcie krzewów i tui przy kościele, Pawłowi Potocznemu za naprawienie kosiarki. Bóg zapłać!
  O posprzątanie i wystrój świątyni prosimy: Aleksandra Sochacka, Anna Starzak, Maria Kociuba, Stanisław Sochacki, Renata Niemiec, Teresa Gromala.
 14. Ofiary na potrzeby kościoła złożyli:
  – Kazimierz JACZEWSKI – 200 zł;
  – Zofia TARNAWSKA – 200 zł;
  – Edward BARAN – 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 15. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
  – w poniedziałek – spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.;
  – we wtorek – spotkanie rodziców dzieci kl. II, w związku z przygotowaniem wystroju świątyni i pracami porządkowymi wokół kościoła na I Komunię Św.