V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu nazywana w tradycji Niedzielą Czarną; od dziś krzyże są zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
 2. Dziś, w nocy 28/29 marca br. nastąpiła zmiana czasu zimowego na letni.
 3. W związku z pandemią koronawirusa w kraju i na świecie zostają odwołane w naszej parafii: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Msze Św. są odprawiane o 8.00, 11.00 i 16.00.
 4. Przypominam, że według ustaleń państwowych i za aprobatą KEP, na Mszy Św. może uczestniczyć maximum 5 osób /plus odprawiający i posługujący w liturgii/. Pozostali wierni mogą skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej eucharystii, udzielonej przez Metropolitę Przemyskiego /jeśli zajdzie potrzeba, będziemy odprawiali dodatkowo w kaplicy pogrzebowej/.
 5. Modlitwę różańcową prowadzi Róża Św. Floriana.
 6. Msze Św. w tygodniu są odprawiane o 17.00, w sobotę o godz. 8.00.
 7. We wtorek Koronkę do 7 Boleści MB prowadzi Róża IV, w środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek i piątek od 16.00. W tygodniu będzie możliwość spowiedzi dla chętnych od godz. 16.00 każdego dnia /w kaplicy i w kościele – 5 osób i Komunia Św./ W sobotę pół godziny przede Mszą Św. i ewentualnie po Mszy Św.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Anna Kijowska,
  O posprzątanie i wystrój kościoła w tym tygodniu prosimy chętnych i wolontariuszy, którzy przyjdą dobrowolnie pomóc w przygotowaniu wystroju na Niedzielę Palmową a później na święta.
 10. Zapowiedzi:
  – Marek Piotr KIJOWSKI – syn Mariana i Marii z d. Kożuch, ur. w Brzozowie, zam. w Nozdrzcu i Alicja Joanna WOŹNY – córka Jana i Krystyny z d. Sokół, ur. w Pruchniku, zam. w Piwodzie – Zapowiedź II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach związanych z zawarciem związku małżeńskiego, proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.