XXVII Niedziela zwykła – 6 października 2019

1. Dziś I niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna; składka na WSD w Przemyślu.

2. Po południu, ok. godz. 15.20 – poświęcenie i rozdanie różańców uczniom kl. III, przygotowującym się do I Komunii Św. Zapraszam dzieci i rodziców do wspólnego uczestnictwa. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych /ok. godz. 16.00 Msza Św./

3. W tygodniu Msze Św. będą: w sobotę o godz. 8.00, w pozostałe dni o godz. 17.00.

4. Trwają Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych /szczególnie komunijne, rocznicowe i kandydatów do bierzmowania; obowiązek formacji przygotowującej do sakramentów/. W tym tygodniu nabożeństwo różańcowe prowadzą: w poniedziałek – kl. V; we wtorek – kl. IV, we środę – schola parafialna, w czwartek– Akcja Katolicka, w piątek – Domowy Kościół.

5. Modlitwę różańcową prowadzi Róża MB Różańcowej, a za tydzień Róża MB Nieustającej Pomocy.

6. We wtorek Koronkę do 7 Boleści MB prowadzi Róża III, w środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy /na godz. 16.45/.

7. W tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek, 7 października br. – MB Różańcowej;
– w środę, 9 października br. – Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, autora „Kroniki Polskiej”;
– w sobotę, 12 października br. – Bł. Jana Beyzyma, kapłana; misjonarza trędowatych na Madagaskarze. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Małgorzata Durakowska, Małgorzata Gierula, Danuta Rebizak, Halina Niemiec, Stanisława Niemiec.
O posprzątanie i wystrój kościoła prosimy: Maria Karnas, Zofia Karnas, Krzysztofa Toczek, Dorota Toczek, Monika Wandas.

9. Pragnę podziękować:
– panu Andrzejowi Baranowi za położenie płytek na balkonie, poprawienie elewacji na słupkach plebanii;
– panom: Grzegorzowi Baranowi i Dariuszowi Sawczakowi za odczyszczenie, pomalowanie i podcięcie żerdzi oraz za ponowne zamontowanie na balustradę;
– panu Andrzejowi Niemcowi, siostrze Oktawii i scholi parafialnej za zebranie jabłek w sadzie plebańskim na skup;
– panu Władysławowi Skibie za przestawienie na zegarze godziny dzwonów;
– panu Marianowi Niemcowi – PIERROT za ofiarowanie kolejny raz wody mineralnej w trakcie prac przy plebanii i kościele. Serdeczne Bóg zapłać!

10. Składka na potrzeby parafii wyniosła 2406, 50 zł. Bóg zapłać!

11. Za tydzień, 13 października br. obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Po każdej Mszy Św. będzie zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – jako pomoc materialną na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży z naszego kraju

12. Przypominam, że za tydzień, 13 października br. w naszym kraju przeżywamy wybory parlamentarne. Jeżeli zależy nam na dobru naszego kraju, to zachęcam do udziału i do licznej frekwencji na wyborach. To jest nasz przywilej i nasz obowiązek obywatelski. Pamiętajmy: „Nic o nas bez nas!”.

13. W sobotę, 12 października br. w Jarosławiu odbędzie się V Archidiecezjalną Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin u stóp MB Śnieżnej Królowej Rodzin. Zachęcamy do indywidualnego wyjazdu.

14. W niedzielę, 13 października br. w odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży do Archikatedry Przemyskiej. Wyjazd autokarem z Dynowa. Chętną młodzież prosimy o zapisy w zakrystii.

15. Ofiary na potrzeby kościoła i plebanii złożyli:
– Janina, Ryszard SZPIECH – 200 zł;
– Tadeusz BARAN – 200 zł;
– ofiara anonimowa – 200 zł. Bóg zapłać!

16. Spotkania formacyjne w tygodniu:
– w poniedziałek – spotkanie Rady Duszpasterskiej;
– w czwartek – spotkanie Akcji Katolickiej /wybory prezesa/;
– w piątek – spotkanie młodzieży, która chciałby uczestniczyć w spotkaniach RAM-u.