Nozdrzec Mistrzem Archidiecezji Przemyskiej

W piątek, 16 czerwca 2017 roku w Dukli odbył się XX Archidiecezjalny Finał Turniej Piłki Nożnej Ministrantów /na orliku/. Sportowe zmagania rozpoczęła o godz. 9.00 Msza Św. w kościele farnym w Dukli pw. Św. Marii Magdaleny, zwanym „perłą rococo”. Mszę Św. koncelebrowali: Ks. Stanisław Siuzdak – proboszcz parafii w Dukli, opiekun ministrantów z parafii Leżajsk – OO. Bernardyni oraz ks. proboszcz z Nozdrzca. W okolicznościowej homilii ks. proboszcz z Dukli, który jest równocześnie Diecezjalnym Duszpasterzem Sportowców, podkreślił, że: „Impreza nie jest celem samym w sobie, ale jak wszystko inne w sporcie, środkiem do celu. Celem jest piękne, dojrzałe człowieczeństwo i osiągnięcie nagrody wiecznej w niebie”. Przypomniał także, że w takich turniejach rodzą się talenty i wybitni reprezentanci Polski. W jednej z edycji tego turnieju brał udział pochodzący z Jedlicza reprezentant Polski, Sławomir Peszko.
Ministranci pokrzepieni Eucharystią, udali się na obiekty MOSiR-u, gdzie rozpoczęła się sportowa rywalizacja.
przemyski – parafia Chotyniec,
– sanocki – parafia Ustrzyki Dolne pw. Św. Józefa Robotnika.
Po losowaniu przez kapitanów drużyn, zespoły zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy:
Grupa A – Jabłonica Polska, Nozdrzec i Szówsko;
Grupa B – Chotyniec, Leżajsk, Ustrzyki Dolne.

Zwycięzcy grup mieli prawo walki w Finale, drużyny z drugich miejsc walczyły o III miejsce, a zespoły z trzecich miejsc o miejsce V w całym turnieju. Ministranci z Nozdrzca w pojedynkach grupowych pokonali kolejno Szówsko 10:0 i Jabłonicę Polską 9:2.
W meczu między drużynami Szówska i Jabłonicy padł remis 2:2. Zatem zwycięzcą grupy A został Nozdrzec, który o tytuł najlepszej drużyny ministranckiej w naszej Archidiecezji spotkał się z tryumfatorem grupy B, Ministrantami z Chotyńca. Po bardzo wyrównanym, zaciętym i momentami emocjonującym meczu o I miejsce Nozdrzec pokonał Chotyniec 3:2 i okazał się najlepszą drużyną tegorocznego Finału.
Tym samym ministranci z Nozdrzca obronili tytuł MISTRZA ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ, który wywalczyli po raz pierwszy w roku ubiegłym.  W meczu o III miejsce Leżajsk pokonał Jabłonicę Polską 3:0, a w meczu o V miejsce po zwycięstwie Ustrzyki Dolne zwyciężyły Szówsko 3:2.
Królem strzelców z dorobkiem 12 bramek został Bartłomiej Kiełbasa z parafii Nozdrzec, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Adrian Konieczny z parafii Chotyniec.

Po zawodach organizatorzy przygotowali dla zawodników ciepły posiłek /dar Zakładu Mięsnego „Jasiołka”/ .
W nagrodę, której sponsorem jest PPMD w Rzeszowie, Mistrzowie Archidiecezji pojadą w dniach: 08-10.09.2017r. na wycieczkę do Zakopanego. Mistrzom z całego serca szczerze gratulujemy i cieszymy się, że tak godnie reprezentowali naszą parafię na tych rozgrywkach.